KKK

Kõige ajakohasemad linna- ja maakonnaliinide sõiduplaanid on väljas Maanteeameti infoportaalis www.peatus.ee. T-Pileti keskkonnas olevate sõiduplaanide õigsuse eest Go Bus ei vastuta.

Go Busi teenindavate linna-, maakonna- ja kaugliinide kohta saate teavet ööpäevaringselt avatud Go Busi infoliinilt 640 4000. Infopäringuid saab saata ka Go Busi Infoliini e-mailile infoliin@gobus.ee.

Jah, saab. Eelmüük Go Busi kaugliinidele toimub veebiportaali www.pilet.ee jaotises „Kaugliinid”. Pileteid saab osta üksnes ühiskaardile, sealjuures pole vahet millise Eestis kehtiva ühiskaardiga on tegu. Bussi sisenedes tuleb esitada ühiskaart bussijuhile, kes valideerib reisija sõiduõiguse konkreetsel väljumisel. Midagi välja printima ei pea. Pileteid saab osta interneti teel kõigile Eestis kehtivatele ühiskaartidele kuni 10 päeva enne reisi. Veebimüük lõpeb 30 minutit enne bussi graafikujärgset väljumist. Piletitele kehtib ka tagasiostuvõimalus. Täpsemad juhised:  Ühiskaardile veebist piletiostmise juhend.

Lisaks saab samalt veebilehelt osta pileti ka e-mailile, kus kehtib sama 5% soodustus.

Helistades Go Busi infoliinile +372 640 4000 saab avalikel bussiliinidel tellida:

  • bussi nõudepeatusesse – tellimus tuleb esitada hiljemalt eelmise päeva kella 20:00-ks;
  • ratastooliga sisenemiseks kohandatud bussi – tellimus tuleb esitada vähemalt 48 tundi enne bussi väljumisaega.

Karastusjookide tarbimine on bussides reguleeritud Ühistranspordiseaduse pg 72-ga, mille lõige 3 ütleb, et bussi salongis ning pagasiruumis ei ole lubatud vedada keelatud pagasit ega käsipagasit, mis võib ohustada teiste ühissõidukis sõitvate isikute tervist või vara ning määrida või muul viisil kahjustada ühissõidukit. Keelatud pagas on eelkõige radioaktiivsed, lõhke-, mürk-, sööbe-, tuleohtlikud, lehkavad ja määrivad ained ning nõuetekohase pakendita ained ja asjad.

Seega bussi pole lubatud kaasa lahtisi jooke, kaasa arvatud kaanega suletud, kuid kõrre- või joogiavaga joogitopse, kaasreisijate ja bussi salongi puhtuse huvides.

Ühiskaardiga saab sõita sularahata ning soodushinnaga kõigis Go Busi liinibussides.

Maksevahendina toimivad kõik Eestis kasutusel olevad elektroonilised kontaktivabad ühiskaardid. Lähemalt “Ühiskaart Go Busi liinidel »

Koertega saab Go Busi bussides reisida. Koerad peavad olema lühikese rihma ja suukorviga. Lubatud ei ole vedada haigeid, kaasreisijate elu või tervist ohustavaid väikeloomi. Bussireisija tohib kaasa võtta ühe lemmiku juhul, kui loom ja tema puur on puhtad. Reisija vastutab, et lemmikloom ei häiri kaasreisijaid ega tekita muul moel kahju. Lemmiklooma viibimine reisijatele mõeldud bussiistmel on rangelt keelatud. Välja arvatud erandjuhtudel ja bussijuhi nõusolekul viisil, mis tagab istme puhtuse ja säilimise täielikult. Lemmiklooma ja tema poolt tehtava kahju eest vastutab väikelooma vedav reisija.

Sülekoerad ja nägemispuudega reisija juhtkoerad saavad sõita tausta, teistele tuleb osta täispilet.

Linna-, valla- ja maakonnaliinil on sõitjal õigus ühissõiduki salongis tasuta vedada käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 200 cm ja kogukaal 40 kg, samuti ümbrises suuski, kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid, kelke, lapsevankreid ja -kärusid, muusikariistu, ümbrises tulirelvi, puurides või kastides väikeloomi ja linde. Need ei tohi takistada sõitjate sisenemist, väljumist ja liikumist ühissõiduki salongis.

Kaugliinil on sõitjal õigus tasuta vedada ühissõiduki salongis käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises tulirelvi, selleks kohaldatud puurides või kastides või muul viisil väikeloomi ja linde, tagades, et see ei häiriks ühissõidukijuhti ja kaassõitjaid.

Ühissõiduki pagasiruumis võib vedada pagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises suuski ning kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid.

Käsipagas ei tohi segada teisi reisijaid ega rikkuda nende riideid ja ühissõiduki sisemust.

Kommertsliinidel me paraku invatõstuki teenust pakkuda ei saa, kuna antud bussid pole vastava seadeldisega varustatud.