Aasta bussijuhi tiitli pälvisid neli Go Busi bussijuhti

Aasta bussijuhi tiitli pälvisid neli Go Busi bussijuhti

Äsja kuulutas MTÜ Põhja-Eesti ühistranspordikeskus välja aasta bussijuhi 2019 tiitli võitjad. Kuuest tunnustuse saanud bussijuhist neli töötavad Go Busis: Heiki Sild Harjumaal, Taavi Sulev Lääne-Virumaal ja Tiit Võrklaev ning Jaanus Piberman Läänemaal. Oleme oma bussijuhtide üle väga uhked!

Aasta bussijuhi tiitel antakse välja reisijate hinnangute alusel, millele lisasid oma kiituse tööandjad. Tunnustuse pälvinud juhtide puhul tõsteti enim esile sujuvat sõidustiili, viisakat ja tähelepanuväärselt positiivset suhtumist reisijatesse. Kõrgelt hinnati ka võimekust rahulikult ja sujuvalt sõites graafikust täpselt kinni pidada, olenemata aastaajast või kellaajast.

Heiki juures rõhutati lisaks kõikidele teistele headele omadustele oskust bussis alati viisakalt korda hoida. Tegu on algatusvõimelise bussijuhiga, kellelt tuleb tööandjale palju häid ettepanekuid. Mees on Go Busis rooli keeranud 35 aastat ning on ühtlasi see tema esimene töökoht.

Heiki ise ütleb, et bussiroolis tuleb olla rahumeelne, heatujuline, viisakas, korrektne ja muidugi täpne. „Selliseid bussijuhte on palju, isegi enamus vääriks kindlasti tunnustust. See, et tiitel sel aastal just mulle anti, on selle pika ametiaja jooksul nagu omamoodi boonus. Ise teen igapäevaselt oma tööd,“ sõnab Heiki ning tõdeb, et aasta bussijuhi tiitli võitmine tuli talle üllatusena ning pakkus meeldivaid emotsioone. „Väga hea meel oli!“

Tiidu puhul nimetati korduvalt tema kannatlikku meelt kõikide sõitjate suhtes. Ka viimases hilisõhtuses bussis on juht heatujuline, sõbralik ja abivalmis igas olukorras – olgu see info andmine või pagasiga abistamine.

Tiidu enda hinnangul on hea bussijuhi tähtsaim omadus kannatlikkus reisijatega suhtlemisel. „Tuleb olla positiivne ja halvad kogemused kohe unustada. Sõidustiil peab olema sujuv, et reisija ei peaks sõites küünte ja hammastega istmel püsimiseks kinni hoidma, vaid tal oleks mugav,“ jagab Tiit häid nippe parimaks bussijuhiks pürgijatele ning tunnistab, et võit tuli suure ja meeldiva üllatusena.

Taavi puhul tõid reisijad enim välja juhi pedantsust ja puhtusearmastust. Teda peeti oluliselt viisakamaks kõikidest teistest juhtidest ning hilinemist selle mehe puhul ei tunta.

Taavi on teist põlve bussijuht, kellele meeldib inimestega suhelda ja ringi sõita. „Hea juht peaks oskama reisijatega suhelda ja oma tehnikat korras hoida. Olen veendunud, et samamoodi nagu juht suhtub reisijatesse, suhtuvad reisijad ka bussijuhti,“ ütleb Taavi, keda ootamatu uudis võidust esialgu koguni ehmatas ning seejärel heameelt valmistas.

Jaanus pälvis tunnustuse juba teist korda ning sai väga palju tänusõnu rõõmsameelse ja  positiivse suhtumise eest. Reisijad on märganud temas sügavalt hoolivat inimest reisijate ja eriti laste suhtes.

Aasta bussijuhi tiitlit antakse MTÜ Põhja-Eesti ÜTK korraldatava konkurssi raames välja neljandat korda. Tänavu tunnustas ÜTK juhte tänuüritusel Vakla Rannarestos, kus nauditi toredat seltskonda, sööki-jooki ja mõnusat muusikat.

Fotol: tänuüritusel osalesid kaks tunnustuse pälvinud Go Busi bussijuhti: Taavi Sulev (vasakul) ja Heiki Sild (paremal). Autor Põhja-Eesti ÜTK.