Aitame koos Ukrainat!

Aitame koos Ukrainat!

Arno_landscape

Go Busi ridades on bussijuht Arno, kes igapäevaselt teenindab reisijaid Harjumaa liinidel. Suure südamega mees on aidanud Ukrainasse toimetada ligi 5 tonni humanitaarabi. Taas suundub mees vabaduse eest võitlevasse riiki jaanuaris, et viia sinna uus kogus eluks vajalikke asju. Sel korral katab transpordikulud Go Bus ning soovi korral on igaühel võimalik kaasa aidata.

Arno on Ukrainaga tihedalt seotud juba pikemat aega. Tal on seal mitu head tuttavat, tänu kellele on riik risti-põiki läbi sõidetud ning südamelähedaseks saanud. Kui sõja alguspäeval, 24. veebruaril talle Ukrainast helistati ja abi paluti, siis asus ta kohe hingega tegutsema. Nii on Arno koostöös Eesti Muinsuskaitse Seltsiga Ukrainasse saatnud ja ise kohale toimetanud juba ligi 5 tonni sooje riideid, tekke, hügieenitarbeid ning toitu.

Esimest korda peale sõja puhkemist suundus Arno Ukrainasse aastal 2022. Toona viis tee Harkivisse, kus ta oma silmaga veendus, et teele pandud abi on ka kohale jõudnud. Kohapeal inimestega vestelnud Arno on kindel, et mõnikord teisejärguliseks peetavat humanitaarabi on raskustesse sattunud inimestele tegelikult väga vaja. Ta teab, et on paiku, kus majad on maatasa tehtud, elatakse keldrites, on külm, puudub elekter ja kõhud on tühjad nii inimestel kui ka lemmikloomadel.

Järgmine kord suundub Arno Ukrainasse jaanuaris, et toimetada abivajajateni MTÜ Toeta Ukrainat saadetis. Go Bus pakkus omalt poolt sõiduks bussi, mille mees rõõmuga vastu võttis, sest just transpordivahenditest on erinevatel Ukraina abistamisega tegelevatel MTÜ-del sageli puudus.

Oleme uhked Arno üle, kes on võtnud südameasjaks aidata neid, kes seda kõige rohkem vajavad ning tänulikud suure pühendumuse ja eeskujuks olemise eest!

Kui Sinulgi on soov kaasa aidata, siis saad teha omale jõukohase annetuse MTÜ Toeta Ukrainat arveldusarvele:
EE627700771001531357 – LHV pank
EE832200221081244884 – Swedbank
Märgi selgitusse kindlasti Kose Ukraina-Abi.

Iga okas loeb – ka väike summa on abiks! Annetustest kogutud raha eest ostetakse jaanuaris Ukrainasse startivasse bussi kaasa nii toitu kui eluks vajalikke esmatarbeasju, eelkõige vajatakse praegu kohapeal sooje talveriideid ja tekke.