Filmifestival jõuab Go Busi bussidesse

Filmifestival jõuab Go Busi bussidesse

Filmifestivali „Kino maale 2020“ raames linastub 5.-25. oktoobrini Go Busi bussides eriprogramm „Bussifilm – festival ratastel“, mille kavas on 13 lühifilmi Saksa ja Eesti filmiloojate loomingust.

Bussifilmi eriprogrammi näidatakse 10 Go Busi kaugliinibussis, mis sõidavad liinidel Tallinn-Haapsalu, Tallinn-Kuressaare, Tartu-Kuressaare, Tallinn-Valga, Tallinn-Pärnu, Tallinn-Kärdla, Tallinn-Rakvere ja Pärnu-Tartu. Ühtlasi on tegu maailmas esimese ja ainulaadse viisiga näitamaks filme festivali ajal maanteel liikuvas ühistranspordis.

Go Busi tellimusvedude juhi Raul Ruuderi sõnul on Bussifilm reisijate jaoks igal aastal oodatud sündmus. „Meid seob festivaliga pikaajaline koostöö ning näitame filme bussides juba mitmendat aastat. Oleme saanud inimestelt palju tagasisidet, et filmid aitavad pikal teekonnal mõnusalt aega veeta ning Bussifilmist on saanud reisijate jaoks igal aastal oodatud sündmus,“ sõnas Ruuder.

Kino maale peakorraldaja Indrek Jurtšenko sõnul on festivali fookuses tänavu Saksa filmikunst ning Eesti animatsioonižanri juubilaride looming. „Bussifilmi eriprogrammi oleme kokku pannud läbilõike
kõigist üheksast festivali lühifilmiprogrammist. Nii saavad kinokunstist osa ka need inimesed, kes sõidavad ühistranspordiga, kuid kel pole mingil põhjusel võimalik külastada kodukandi kinosaali või mõnda muud esitluspaika,“ rääkis Jurtšenko.

Festivali põhiprogrammi kuuluvad valdavalt lühimängu-, anima- ja dokumentaalfilmid, mida saab vaadata koolides, kultuurimajades, raamatukogudes ja paljudes muudes paikades üle Eesti ning esimest korda ka Kino maale kodulehe vahendusel.

Lähem info festivali kohta:  http://kinomaale.ee/