Bussiliiklus kaugliinidel jätkub vaatamata graafiku hõrendamisele

Bussiliiklus kaugliinidel jätkub vaatamata graafiku hõrendamisele

Go Bus vähendab 28. märtsist ajutiselt taas kaugliinide mahtu, ent osad vahepeal peatatud reisid naasevad laupäevast liinidele.

Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul on väga oluline, et bussiliiklus üle-eestilistel kaugliinidel vaatamata keerulisele olukorrale jätkuks. „Väga paljude inimeste jaoks, kes saavad meid hoida, päästa ja kaitsta, on bussiliikluse jätkumine ülioluline. Bussidega liiguvad paljud meditsiinitöötajad, politseinikud, päästjad aga ka inimesed, kelle töökoht asub elukohast kaugemal ning kes hoolitsevad iga päev selle eest, et meil kriisiajal leib laual oleks. Seetõttu teeme endast kõik oleneva, et vaatamata hõredamale sõidugraafikule bussiliiklus Eestis jätkuks ning võimaluse piires taastame ka vahepeal peatatud väljumisi.“

Alates laupäevast jäävad täiendavalt käigust välja mõned väljumised Tallinna-Haapsalu ja Tallinna-Rakvere suunal ning peatatakse sõidud Hiiumaale. Viimasest tulenevalt naaseb kaks reisi Tallinna-Haapsalu suunale.

Go Busi juhataja tuletab meelde, et ühistranspordiga sõites tuleb viiruse leviku tõkestamiseks järgida eriolukorra juhi kehtestatud nõudeid. „Bussijuhid on suures osas eakamad inimesed, kuuludes sellega viirusesse nakatumise riskirühma, seetõttu palume nii bussijuhtide kui enda ja kaasreisijate huvides pidada üksteisega distantsi. Sõidupiletid ostke enne reisi internetist või äärmisel juhul bussijuhilt pangakaardiga. Haigusnähtude korral tuleb võimalusel vältida ühistranspordiga sõitmist ning kasutada kõiki abinõusid, et viirust mitte edasi kanda.“

Muudatused Go Busi sõiduplaanides on ajutised ning tingitud eriolukorrast tulenevast reisijate arvu langusest. Kuna olukord võib kiiresti muutuda, siis annab bussifirma võimalikest muudatustest kaugliinidel teada oma kodulehe vahendusel. Kogu teave eriolukorras toimuvate ja ajutiselt ära jäävate väljumiste kohta on koondanud ülevaatlikult bussifirma kodulehe alajaotusesse „Eriolukorra info“.