Go Bus toimetab Ukrainasse kolm bussi

Go Bus toimetab Ukrainasse kolm bussi

ukraina bussid

Lääne-Ukrainas asuv Lviv saab Tartu linnalt kolm lähiliinide bussi, mida hakatakse kasutama eelkõige Ukraina laste transportimiseks. Bussid toimetab omapoolse toetusavaldusena kohale Go Bus.
Tartu linnavalitsus otsustas Go Busilt osta kolm kasutatud bussi, et aidata Lvivil paremini toime tulla Venemaa sissetungist põhjustatud tagajärgedega. Kuna Lvivi on saabunud massiliselt sisepõgenikke, on tõusnud ka vajadus ühistranspordivahendite järele.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et Tartu peab igasugust Ukraina abistamist väga oluliseks ja väga tähtis on just see, et saadetav abi ka kohapeal kasutust leiaks. „Lviv on Unesco kirjanduslinn, nagu ka Tartu ja oleme Lvivi linnajuhtidega otsinud võimalusi omavaheliste sõprussuhete arendamiseks. Arutelude käigus selgus, et Lvivi lasteasutustel on puudus bussidest ja leidsime koostöös Linnatranspordi, et see on koht, kus Tartu linn saab aidata.“

Sõja algusest peale Ukrainat nii põgenike transpordi kui vajamineva abi sinnatoimetamisega aidanud Go Bus korraldab kolme bussi Lvivi jõudmise ja katab vajalikud kulud. “Go Busi südameasjaks on olnud ukrainlaste toetamine sõjas ning põgenike abistamine. Seekord saame tuge anda kolme bussi Lvivi toimetamisega, meie bussijuhid asuvad enam kui 1200 km teekonnale 26. augustil,” märkis Go Busi Lõuna-Eesti piirkonna juht Ramses Riive.

Varasemalt linna lähiliinidel sõitnud busse hakkavad Lvivis kasutama linna erinevad lastega seotud asutused nagu spordikool ja sotsiaalabi keskus. 2013. aastal toodetud bussid olid liinil kuni juuni lõpuni. Bussid on tehniliselt korras, ülevaatused tehtud ja on valmis tegema järgmist tööd. Igas bussis on 44 istekohta ja 13 seisukohta.

Busside kogumaksumus on 27 000 Eurot ja kulud katab Tartu Linnatransport. Go Busi transpordib bussid tasuta Lvivi kohale.

Bussid viiakse Ukrainasse augusti lõpus ja jõuavad kohale hiljemalt 31. augustiks.