Go Busi bussis esitletakse Bussiluulet

Go Busi bussis esitletakse Bussiluulet

327180369_1508264602993422_182027710933259675_n

Reedel, 10. veebruaril algusega kell 17.30 toimub Raekoja platsi Kaarsilla-poolses otsas Bussiluule seitsmenda tekstivaliku avaüritus. Sündmus toimub spetsiaalselt selleks puhuks kohale sõitnud bussis ja selle ees.

Seekordne luulevalik on pühendatud Ukrainale ning Tartu linnaliinibussides saab kuni aasta lõpuni lugeda 11 erinevalt luuletust kuuelt ukraina nüüdisluuletajalt. Luuletused on eesti keelde tõlkinud Mathura ja Maarja Kangro, valiku koostas UNESCO kirjanduslinna Lvivi meeskond koostöös autoritega.

Avamisel tutvustatakse luuletuste autorid ning bussides leiduvaid luuletusi kannavad ette Merca ning Tartu Luuleteatri liikmed. Koostöös Ukraina Majaga kantakse mõned luuletused ette ka ukraina keeles. Sõna võtavad Tartu linna, Go Busi ja Eesti Kirjanduse Seltsi esindajad.

“Bussiluule” on Eesti Kirjanduse Seltsi projekt, mis koostöös Go Busi ja Tartu linnaga viib igal aastal Tartu linnaliinibussidesse luulekleebised, millelt on reisijatel olnud võimalik lugeda nii eesti kirjanike kui ka teiste UNESCO kirjanduslinnade autorite loomingut. Tekstivalik vahetub kord aastas ning igas valikus on kokku kümme kuni 15 luuletust.

“Tegu väga huvitava projektiga, selline lähenemine aitab tutvustada kirjandust, maailma ning paneb inimesed nutiseadmetest kaugemale vaatama,” kommenteeris koostööd GoBusi Lõuna-Eesti piirkonnajuht Ramses Riive.

Bussiluule on kujunenud üheks Tartu kui UNESCO kirjanduslinna tunnusettevõtmiseks ning on tekitanud suurt huvi ka rahvusvaheliselt.

Bussiluulet toetavad Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.