Saaremaale tuli uus bussiajastu lõõtspillihelide saatel

Saaremaale tuli uus bussiajastu lõõtspillihelide saatel

Neljapäeval, 30 jaanuaril rivistati Kuressaare keskväljakule üles uhiuued Go Busi bussid, mis hakkavad järgmised kümme aastat Saaremaad teenindama.

Bussipeo avas uhke bussiparaad, mis liikus Tallinna maanteelt ühises kolonnis läbi Kuressaare kesklinna. Keskväljakule üles rivistatud uusi busse oli tulnud uudistama nii kohalik rahvas kui saare külalised.

Uue bussiajastu kuulutas avatuks Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kes rõhutas avakõnes nii uute busside keskkonnasäästlikkust kui ka kvaliteeti. „Liinile tulevad uue põlvkonna gaasibussid, mis tähendab puhtamat õhku ja keskkonda ning mugavamat sõitu,“ lausus Kallas.

Go Busi juhataja Andrei Mändla tutvustas huvilistele uusi busse ning sõnas, et ettevõte on teinud omalt poolt põhjalikud ettevalmistused, et veebruarist saaksid saarlased sõita mugavalt, ohutult ja saada osa heast teenindusest. „Uutel bussidel on võrreldes senisega turvavööd, alkolukud ja kaamerad, mis kindlasti suurendavad turvalisust ning sõidumugavust lisavad konditsioneerid, Wifi, USB-pistikud, elektroonilised infotablood ja kohad, kuhu saab paigutada lapsevankri.“

Busse kaunistama hakkavat disainilahendust „Tuhlis ja nott“, mis koosneb kohalikest murdesõnadest, presenteerisid kohapeal selle loonud Saaremaa ametikooli disainieriala õpilased.

Go Bus alustab Saaremaa maakonnaliinidel reisijate teenindamist alates 1. veebruarist, vastavalt Saaremaa vallaga allkirjastatud avaliku teenindamise lepingule. Bussifirma hakkab Saaremaad teenindama 26 uue bussiga, millest Izuzu Turqouise, üksteist Iveco Feniksbussi, üheksa Iveco Daily ning üks Scania Interlinki mudel, neist 21 kasutab kütusena keskkonnasõbralikku CNG-gaasi.

Sama lepingu järgi võtab Go Bus 1. septembrist 2021 üle ka Saaremaa linnaliinid.