Tänasest Ida-Viru maakonda teenindav Go Bus toob liinidele uued gaasibussid

Tänasest Ida-Viru maakonda teenindav Go Bus toob liinidele uued gaasibussid

Ida-Viru maakonnabusside esitlus

Tänasest, 1. juulist saadab Go Bus Ida-Viru maakonnaliinidele 25 uut keskkonnasäästlikku gaasibussi, mis asuvad järgmisel kaheksal aastal teenindama Jõhvi ja Narva piirkonna reisijaid. Maagaasil ja rohegaasil sõitvate Scania ja MAN busside liinile toomise investeering ulatub ligemale 6 miljoni euroni.

Ida-Viru Ühistranspordikeskuse tegevjuht Heiki Luts tervitas täna Jõhvis toimunud busside tutvustusüritusel Go Busi, kes vastavalt hanke tulemusele vahetab välja senise vedaja. „Paljude Ida-Virumaalaste jaoks saab tänasega alguse uus ajastu ühistranspordis, sest tänu uutele bussidele tõuseb kahtlemata oluliselt teenuse kvaliteet. Nii heal tasemel busse pole maakonna teedel kunagi varem sõitnud. Neis on olemas kõik kaasaegse ühistranspordi mugavused, alates madalast sisenemisest, kliimaseadmetest kuni audiovisuaalse teavituseni,“ sõnas Luts.

Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul on tänasest sõitmist alustavad gaasibussid suur samm puhatama keskkonna poole. „Uued bussid ei ole üksnes kaasaegse sisu ja väljanägemisega, vaid ka keskkonnasõbralikud, mis tähendab Ida-Virumaale puhtamat õhku ja väiksemat keskkonnajälge. Lubame teha oma tööd südamega ning pakkuda reisijatele hoolivat ja mõnusat sõidukogemust,“ sõnas Mändla.

Sõiduplaanidesse seoses vedaja vahetusega märkimisväärseid muudatusi ei tule, muutuva üksnes maakonnaliinide numbrid ning sõidupiletit hakkab asendama sõidukaart.

Ida-Viru Ühistranspordikeskuse ja Go Busi vahel sõlmitud lepingu aastane kogumaht on hinnanguliselt 1,9 miljonit liinikilomeetrit aastas. Uus avaliku liiniveo korraldamise leping kestab kaheksa aastat.

Sõiduplaanidega saab tutvuda siin: peatus.ee ja www.ivytk.ee